VSL Sklep I Cp 1058/2020
ECLI:SI:VSLJ:2020:I.CP.1058.2020Področje: civilno procesno pravo, nepravdno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–6▾
Jedro povzetek sodišča
Pritožbo zoper sklep, izdan v postopku vzpostavitve etažne lastnine, je treba vložiti v petnajstih dneh od vročitve sklepa.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je z izpodbijanim sklepom odločilo, da elaborat za vpis sprememb stavbe 0000-502 na naslovu P. 69, v X. v kataster stavb z dne 31. 7. 2019 predstavlja primerno strokovno podlago za evidentiranje sprememb v katastru stavb.
2Druga udeleženka v pritožbi zoper navedeni sklep predlaga njegovo spremembo.
3Pritožba je prepozna.
4Pritožbo zoper sklep je treba vložiti v petnajstih dneh od njegove vročitve (drugi odstavek 363. člena Zakona o pravdnem postopku (ZPP) v zvezi s 37. členom Zakona o nepravdnem postopku (ZNP) in 3. členom Zakona o vzpostavitvi etažne lastnine na določenih stavbah in o ugotavljanju pripadajočega zemljišča (ZVEtL-1)).
5Glede na to, da je bil pritožnici izpodbijani sklep vročen 23. 10. 2019, se je pritožbeni rok iztekel 7. 11. 2019. Pritožba, vložena 11. 11. 2019, je zato prepozna.
6Iz navedenega razloga jo je pritožbeno sodišče zavrglo (1. točka 365. člena ZPP v zvezi s 37. členom ZNP in 3. členom ZVEtL-1).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 22. 12. 2020Nazaj na vrh ↑