VSL sklep II Cpg 1097/99
ECLI:SI:VSLJ:1999:II.CPG.1097.99Področje: izvršilno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Ugovor se kot prepozen zavrže, ker je bil vložen po preteku 8 dni.
Izrek
Pritožba se zavrne kot neutemeljena in se potrdi izpodbijani sklep sodišča prve stopnje.
Obrazložitev
Sodišče prve stopnje je ugovor dolžnika s sklepom zavrglo kot prepozen.
Dolžnik je vložil pritožbo, v kateri navaja, da je pritožba morala prispeti pravočasno. Obveznost do firme so poravnali in zato ni razloga za izterjavo.
Pritožba ni utemeljena.
Iz podatkov spisa izhaja, da je dolžnik sklep o izvršbi prejel dne 3.12.1998, ugovor pa je priporočeno poslal 21.12.1998, to je o preteku 8 dni od prejema sklepa. Sodišče prve stopnje je zato utemeljeno ugovor dolžnika zavrglo na podlagi 3. odst. 9. čl. in 3. odst. 58. čl. ZIZ, saj ga je dolžnik vložil prepozno, ker je 8-dnevni rok potekel dne 14.12.1998. Neutemeljeno pritožbo je bilo potrebno zavrniti in potrditi sklep sodišča prve stopnje po 2. tč. 380. čl. ZPP v zvezi s 15 čl. ZIZ.
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑