VSL sklep III Cp 1674/99
ECLI:SI:VSLJ:2000:III.CP.1674.99Področje: izvršilno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Ugovor zoper sklep o izvršbi, ki je vložen enajsti dan po vročitvi sklepa dolžniku, se kot prepozen zavrže.
Izrek
Ugovor se zavrže.
Obrazložitev
Zakon o izvršbi in zavarovanju (ZIZ) v 3. odstavku 9. člena določa, da je treba ugovor zoper sklep o izvršbi vložiti v osmih dneh od vročitve sklepa. Dolžnici je bil sklep o izvršbi vročen 17.8.1999 (povratnica pri red. št. 2 spisa) in je bil torej zadnji dan navedenega roka torek 25.8.1999. Dolžnica pa je, kot je razvidno iz podatkov v spisu, ugovor oddala priporočeno po pošti šele 28.8.1999. Ker je tako ugovor vložen po izteku ugovornega roka, ga je moralo sodišče druge stopnje v skladu z določilom 352. člena Zakona o pravdnem postopku, v zvezi s 15. členom ZIZ, zavreči.
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑