VSRS Sklep Cpg 4/2007
ECLI:SI:VSRS:2008:CPG.4.2007Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Pritožba je bila vložena zadnji dan 15-dnevnega roka, vendar pri nepristojnem sodišču prve stopnje. Ker je pritožnica ravnala v izrecnem nasprotju s pravnim poukom sodišča druge stopnje, da se pritožba vloži pri njem, obenem pa ni nobenih znamenj, da bi bila ravnala v posledici očitne pomote, ni razloga, da bi jo varovala pravna fikcija iz sedmega odstavka 112. člena v času vložitve pritožbe veljavnega ZPP.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče druge stopnje je sprejelo sklep, s katerim je toženi stranki zaradi zlorabe procesnih pravic naložilo plačilo 400,00 EUR denarne kazni.
2Tožena stranka je proti temu sklepu vložila pritožbo in predlagala njegovo razveljavitev.
3Pritožba je prepozna.
4Pritožba je bila vložena zadnji dan 15-dnevnega roka (vročitev sklepa o kaznovanju: dne 22. 8. 2007, vložitev pritožbe: dne 6. 9. 2007), vendar pri nepristojnem sodišču prve stopnje. Ker je pritožnica ravnala v izrecnem nasprotju s pravnim poukom sodišča druge stopnje, da se pritožba vloži pri njem, obenem pa ni nobenih znamenj, da bi bila ravnala v posledici očitne pomote, ni razloga, da bi jo varovala pravna fikcija iz sedmega odstavka 112. člena v času vložitve pritožbe veljavnega Zakona o pravdnem postopku (Uradni list RS, št. 73/2007 - uradno prečiščeno besedilo 3 - ZPP). Pritožba je sicer k sodišču druge stopnje prispela po izteku roka za pritožbo (dne 17. 10. 2007).
5Sklep Vrhovnega sodišča temelji na 352. členu ZPP v zvezi s 366. členom ZPP.
Vir: Vrhovno sodišče Republike Slovenije · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 22. 8. 2009Nazaj na vrh ↑