VSL Sklep I Cp 352/2022
ECLI:SI:VSLJ:2022:I.CP.352.2022Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Tožeča stranka je pritožbo priporočeno poslala po izteku osemdnevnega roka za pritožbo. Pritožbeno sodišče je zato pritožbo, ker tega ni storilo že sodišče prve stopnje (346. člen ZPP), v skladu s 352. členom ZPP zavrglo.
Izrek
I. Pritožba se zavrže.
II. Tožeča stranka krije svoje stroške pritožbenega postopka.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je z izpodbijanim sklepom zavrnilo predlog za izdajo začasne odredbe.
2Zoper sklep, s katerim je sodišče prve stopnje zavrnilo predlagano začasno odredbo, je tožeča stranka 16. 2. 2022 priporočeno po pošti vložila pritožbo.
3Pritožba je prepozna.
4Kot izhaja iz podpisane vročilnice (pripeta k list. št. 16 spisa), je bil izpodbijani sklep 7. 2. 2022 pravilno vročen pooblaščencu tožeče stranke (prvi odstavek 137. člena Zakona o pravdnem postopku, v nadaljevanju ZPP). Z naslednjim dnem je začel tožeči stranki teči osemdnevni rok za pritožbo, ki se je iztekel 15. 2. 2022.
5Ker je tožeča stranka pritožbo poslala priporočeno šele 16. 2. 2022, je ta prepozna. Pritožbeno sodišče je zato pritožbo, ker tega ni storilo že sodišče prve stopnje (346. člen ZPP), v skladu s 352. členom ZPP zavrglo. Posledično mora tožeča stranka kriti svoje pritožbene stroške (prvi odstavek 165. člena v zvezi s prvim odstavkom 154. člena ZPP).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 2. 9. 2022Nazaj na vrh ↑