VSRS Sklep II DoR 215/2021
ECLI:SI:VSRS:2021:II.DOR.215.2021Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–6▾
Jedro povzetek sodišča
Vrhovno sodišče je predlog za dopustitev revizije prejelo po izteku 30-dnevnega roka, zato je predlog zavrglo.
Izrek
Predlog se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je zavrnilo ugotovitveni tožbeni zahtevek, da v skupno premoženje pravdnih strank spada terjatev v višini povečanja vrednosti zaščitene kmetije v višini 100.000,00 EUR, da je delež pravdnih strank na skupnem premoženju enak in da je toženec dolžan tožnici izplačati njen delež na skupnem premoženju v višini 50.000,00 EUR.
2Sodišče druge stopnje je zavrnilo pritožbo tožnice in potrdilo izpodbijano sodbo.
3Zoper pravnomočno sodbo sodišča druge stopnje je tožnica vložila predlog za dopustitev revizije.
4Predlog je prepozen.
5Predlog za dopustitev revizije mora stranka podati v 30 dneh po vročitvi pravnomočne sodbe sodišča druge stopnje (prvi odstavek 367. b člena Zakona o pravdnem postopku - v nadaljevanju ZPP). Iz vročilnice izhaja, da je tožničina prvotna pooblaščenka sodbo sodišča druge stopnje prejela 12. 3. 2021. Zadnji dan tridesetdnevnega roka je bil tako v nedeljo, 11. 4. 2021, in se je skladno s četrtim odstavkom 111. člena ZPP iztekel naslednji dan, v ponedeljek, 12. 4. 2021. Predlog, ki ga je pooblaščenec tožnice na Vrhovno sodišče vložil s priporočeno pošiljko v torek, 13. 4. 2021, je torej vložen po poteku roka iz prvega odstavka 367. b člena ZPP, zato ga je Vrhovno sodišče kot prepoznega zavrglo.
6Senat v sestavi, navedeni v uvodu sklepa, je odločitev sprejel soglasno (sedmi odstavek 324. člena ZPP).
Vir: Vrhovno sodišče Republike Slovenije · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 11. 8. 2021Nazaj na vrh ↑