VSRS Sklep II DoR 185/2010
ECLI:SI:VSRS:2010:II.DOR.185.2010Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–3▾
Jedro povzetek sodišča
Predlog za dopustitev revizije, ki ni podan v 30 dneh po vročitvi pravnomočne sodbe sodišča druge stopnje, je prepozen.
Izrek
Predlog se zavrže.
Obrazložitev
1Tožena stranka je vložila predlog za dopustitev revizije zoper sodbo druge stopnje, s katero je sodišče druge stopnje delno ugodilo pritožbi tožeče stranke in sodbo prve stopnje spremenilo tako, da je toženi stranki naložilo, da tožeči stranki plača 15.061,44 EUR z zakonskimi zamudnimi obrestmi od 25. 3. 1996 do 31. 12. 2001 in ji povrne odmerjene pravdne stroške.
2Predlog je prepozen.
3Predlog za dopustitev revizije mora stranka podati v 30 dneh po vročitvi pravnomočne sodbe sodišča druge stopnje (prvi odstavek 367.b člena Zakona o pravdnem postopku). Zaradi ugotovitve pravočasnosti vloženega predloga je Vrhovno sodišče opravilo poizvedbe pri sodišču prve stopnje in pridobilo vročilnico o vročitvi sodbe druge stopnje toženi stranki. Iz nje izhaja, da je odvetnik tožene stranke sodbo prejel 3. 3. 2010. Tridesetdnevni rok je tako začel teči 4. 3. 2010 in iztekel 2. 4. 2010, ki je bil delovni dan (petek). Predlog za dopustitev revizije, ki ga je tožena stranka poslala po pošti priporočeno dne 6. 4. 2010, je tako prepozen in ga je Vrhovno sodišče zato zavrglo.
Vir: Vrhovno sodišče Republike Slovenije · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 5. 11. 2010Nazaj na vrh ↑