VSK sklep II Kp 5878/2011
ECLI:SI:VSKP:2015:II.KP.5878.2011Področje: kazensko procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Pritožbeno sodišče še pojasnjuje, da je obsojenec 3.2.2015 prejel tudi poziv za plačilo stroškov v višini 6.567,84 EUR po pravnomočnem sklepu z dne 17.11.2014 iz katerega izhaja, da mu je bil določen petnajstdnevni rok za plačilo. Pred potekom tega roka je obsojeni D.K. vložil pritožbo zoper sklep z dne 17.11.2014, ki je bila z izpodbijanim sklepom kot prepozna zavržena. Pritožba obsojenca je vsebovala tudi predlog za oprostitev plačila stroškov kazenskega postopka oziroma prošnjo za plačilo v obrokih, o čemer pa sodišče prve stopnje še ni odločilo, bo pa to moralo storiti, saj je predlog vložen v roku iz četrtega odstavka 95. člena ZKP.
Izrek
Pritožba se kot neutemeljena zavrne.
Obrazložitev
Sodišče prve stopnje je z izpodbijanim sklepom kot prepozno zavrglo pritožbo obsojenega D.K., vloženo zoper sklep Okrožnega sodišča v Kopru z dne 17.11.2014, opr. št. I K 5878/2011, s katerim je bilo odločeno, da mora plačati stroške kazenskega postopka v višini 6.567,84 EUR.
Proti takemu sklepu je vložil pritožbo obsojenec. Trdi, da sklepa sodišča prve stopnje z dne 17.11.2014 ni prejel 13.1.2015 kot je navedlo sodišče prve stopnje v izpodbijanem sklepu, ampak „nekje okrog 10.2.2015“. Trdi, da podpis na vročilnici ni njegov.
Pritožba ni utemeljena.
Spisovni podatki kažejo, da je sklep sodišča prve stopnje z dne 17.11.2014, obsojenec prejel 13.1.2015, kot je ugotovilo sodišče prve stopnje v izpodbijanem sklepu. Vročilnica izkazuje osebno vročitev, pritožnik pa ni izkazal, da pošiljke ni prejel.
Pritožbeno sodišče še pojasnjuje, da je obsojenec 3.2.2015 prejel tudi poziv za plačilo stroškov v višini 6.567,84 EUR po pravnomočnem sklepu z dne 17.11.2014 iz katerega izhaja, da mu je bil določen petnajstdnevni rok za plačilo. Pred potekom tega roka je obsojeni D.K. vložil pritožbo zoper sklep z dne 17.11.2014, ki je bila z izpodbijanim sklepom kot prepozna zavržena. Pritožba obsojenca je vsebovala tudi predlog za oprostitev plačila stroškov kazenskega postopka oziroma prošnjo za plačilo v obrokih, o čemer pa sodišče prve stopnje še ni odločilo, bo pa to moralo storiti, saj je predlog vložen v roku iz četrtega odstavka 95. člena ZKP.
Glede na navedeno je pritožbeno sodišče pritožbo zoper izpodbijani sklep kot neutemeljeno zavrnilo (tretji odstavek 402. člena ZKP).
Vir: Višje sodišče v Kopru · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 18. 9. 2015Nazaj na vrh ↑