VSK sklep Cp 148/99
ECLI:SI:VSKP:1999:CP.148.99Področje: izvršilno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Sodišče zavrže prepozen ugovor dolžnika proti sklepu o izvršbi.
Izrek
Pritožbo se zavrne kot neutemeljeno in zato p o t r d i sklep sodišča prve stopnje.
Obrazložitev
Sodišče prve stopnje je zavrglo ugovor dolžnice proti sklepu o izvršbi, ker je ugotovilo, da je bil ugovor podan po preteku osemdnevnega zakonskega roka.
Dolžnica se je pritožila proti navedenemu sodnemu sklepu. V pritožbi navaja, da ne zmore plačila upnikove terjatve, ker je samohranilka in ima nizke osebne dohodke.
Pritožba ni utemeljena.
Sodišče prve stopnje je pravilno zavrglo prepozen ugovor proti sklepu o izvršbi. Rok za vložitev ugovora je namreč potekel dne 14.7.1998, ugovor pa je bil vložen šele dne 23.7.1998. Pri tem se ugovor ne nanaša na dejstvo, ki bi nastopilo po nastanku izvršilnega naslova oziroma v času, ko ga ni bilo več mogoče navesti v postopku, iz katerega izvira izvršilni naslov (51. čl. Zakona o izvršilnem postopku- ZIP) in ga zato ni mogoče vložiti po preteku navedenega roka.
Pritožbeno sodšče je zavrnilo neutemeljeno pritožbo in potrdilo izpodbijani sklep prve stopnje v skladu z določbami 14.čl ZIP in 380.čl. Zakona o pravdnem postopku.
Vir: Višje sodišče v Kopru · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑