VSM sklep Cpg 275/93
ECLI:SI:VSMB:1993:CPG.275.93Področje: civilno procesno pravo, izvršilno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Ker je upnik pravočasno poslal sodišču pooblastilo za svojega odvetnika - pooblaščenca, ne morejo nastopiti posledice iz 98. čl.
ZPP.
Izrek
Pritožbi se ugodi in se sklep sodišča prve stopnje opr. št. I Ig 4218/93-4 z dne 3.2.1993 razveljavi in zadeva vrne sodišču prve stopnje v nadaljno obravnavanje.
Obrazložitev
Upnik se je pravočasno pritožil zoper sklep o zavrženju izvršilnega predloga. V pritožbi navaja, da je po zahtevi sodišča pravočasno in v roku poslal sodišču pooblastilo za svojega odvetnika - pooblaščenca.
Pritožba je utemeljena.
Iz izvršilnega spisa je razvidno, da je upnik sprejel sklep - poziv sodišča z dne 24.12.1992 za predložitev pooblastila šele dne 28.1.1993. Rok za predložitev pooblastila je torej iztekel 5.2.1993. Prvostopno sodišče je izdalo sklep o zavrženju izvršilnega predloga še pred iztekom roka dne 3.2.1993 - istega dne pa je na sodišče prispelo tudi zahtevano pooblastilo. Iz navedenega torej izhaja, da ne morejo nastopiti procesne posledice iz člena 98 ZPP.
Vir: Višje sodišče v Mariboru · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑