VSL sklep II Cpg 366/2000
ECLI:SI:VSLJ:2000:II.CPG.366.2000Področje: izvršilno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Dolžnica je izpodbijani sklep prejela dne 27.10.1999, pritožbo pa je vložila dne 11.12.1999, tj. po preteku osemdnevnega roka.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
Sodišče prve stopnje je z izpodbijanim sklepom sklenilo, da se prekinjeni postopek nadaljuje.
V pritožbi je dolžnica navedla, da v nobenem primeru ne prevzame obveznosti po pokojnem možu, prav tako ne prevzame formalnopravnih napak v obrazložitvi sklepa glede prekinitve kot tudi glede nadaljevanja prekinjenega postopka.
Pritožba je prepozna.
Iz podatkov v spisu izhaja, da je dolžnica izpodbijani sklep prejela dne 27.10.1999 (povratnica k redni št. 7). Pritožbo je vložila dne 11.12.1999 (sodni žig na redni št. 8). Po 3. odst. 9. člena ZIZ je treba pritožbo vložiti v osmih dneh od vročitve sklepa sodišča prve stopnje, če ni v zakonu drugače določeno; ker v zakonu ni drugačne določbe, je osemdnevni rok za vložitev (sicer dovoljene) pritožbe potekel dne 4.11.1999. Sodišče druge stopnje je tako na podlagi 1. odst. 365. člena ZPP v zvezi s 15. členom ZIZ pritožbo kot prepozno zavrglo (kar bi sicer lahko storilo že sodišče prve stopnje - 1. odst. 343. člena ZPP v zvezi s 15. členom ZIZ)
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑