VSL sklep I Cpg 798/99
ECLI:SI:VSLJ:2000:I.CPG.798.99Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Pritožba vložena po izteku 15 dnevnega roka je prepozna.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
Pritožbeno sodišče je postopek nadaljevalo po določilih Zakona o pravdnem postopku iz leta 1977 (s spremembami; v nadaljevanju ZPP/77) na podlagi sedaj veljavnega 1. odst. 498. čl. Zakona o pravdnem postopku.
Sodišče prve stopnje je z izpodbijano sodbo vzdržalo v veljavi sklep o izvršbi Okrajnega sodišča v Domžalah, opr. št. I Ig 351/96 z dne 15.5.1996 v 1. in 3. tč. izreka.
Proti sodbi sodišča prve stopnje je vložila pritožbo tožena stranka zaradi smiselno zatrjevane bistvene kršitve določb pravdnega postopka.
Pritožba je prepozna.
Iz potrdila o vročitvi izpodbijane sodbe toženi stranki sledi, da jo je ta prejela 3.2.1998 (povratnica speta k l.št. 17). Pritožbo pa je tožena stranka vložila priporočeno po pošti 26.2.1999. Ker je zadnji dan 15 - dnevnega pritožbenega roka potekel v četrtek, 18.2.1999, je pritožba vložena po preteku zakonskega roka. Zato je prepozna (2. odst. 358. čl. ZPP/77). Prepozno pritožbo pa mora pritožbeno sodišče zavreči (366. čl. ZPP/77).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 23. 8. 2009Nazaj na vrh ↑