VSC sklep Kp 42/2001
ECLI:SI:VSCE:2001:KP.42.2001Področje: kazensko procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev▾
Jedro povzetek sodišča
Če je nepopolna pritožba, v kateri je napovedana dopolnitev, ki je vložena po preteku roka za pritožbo, vložena prepozno, se obe pritožbi zavržeta kot prepozni.
Izrek
Pritožba obdolženega B. M. se z a v r n e kot neutemeljena.
Obrazložitev
: Sodišče prve stopnje je z navedenim sklepom zavrglo pritožbo obdolženega zoper sodbo z dne 7. 12. 2000, opr. št. K 27/2000-41, kot prepozno. Zoper ta sklep se je obdolženec pravočasno pritožil z laično pritožbo smiselno zaradi zmotne ugotovitve dejanskega stanja. Smiselno je predlagal razveljavitev izpodbijanega sklepa. Pritožba ni utemeljena. Prvostopenjsko sodišče je pravilno ugotovilo, da je pritožba zoper sodbo vložena prepozno. Iz priložene povratnice namreč resnično izhaja,da je obdolženec prejel overjen prepis sodbe 20. 12. 2000 z ustreznim pravnim poukom. Tako je rok za vložitev pritožbe v tem primeru iztekel dne 29. 12. 2000. Zato sta ugovor,ki ga je vložil obdolženec zoper sodbo dne 4. 1. 2001, in tudi pritožba z obrazložitvijo, ki jo je vložil dne 12. 1. 2001, prepozna. Zato sodišče druge stopnje pritožbi ni moglo ugoditi.
Vir: Višje sodišče v Celju · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 22. 8. 2009Nazaj na vrh ↑