VSL Sklep II Cp 2005/2023
ECLI:SI:VSLJ:2024:II.CP.2005.2023Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–3▾
Jedro povzetek sodišča
Sodba je bila vročena toženkini pooblaščenki 10. 10. 2022. Zadnji dan 30-dnevnega roka za pritožbo zoper sodbo (prvi odstavek 333. člena ZPP) je bil 9. 11. 2022. Toženkina pritožba zoper sodbo je bila vložena priporočeno po pošti 11. 11. 2022, po poteku pritožbenega roka.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je z izpodbijano sodbo razsodilo, da je toženka dolžna plačati tožnici 8.378,52 EUR z zakonskimi zamudnimi obrestmi od 20. 2. 2019 do plačila, v roku 15 dni (I. točka izreka). Odločilo je še, da je toženka dolžna povrniti tožnici pravdne stroške (II. točka izreka), ki jih bo odmerilo po pravnomočnosti odločitve o glavni stvari (četrti odstavek 163. člena Zakona o pravdnem postopku, ZPP).
2Sodba je bila vročena toženkini pooblaščenki 10. 10. 2022. Zadnji dan 30-dnevnega roka za pritožbo zoper sodbo (prvi odstavek 333. člena ZPP) je bil 9. 11. 2022. Toženkina pritožba zoper sodbo je bila vložena priporočeno po pošti 11. 11. 2022, po poteku pritožbenega roka.
3Ker je pritožba prepozna, jo je pritožbeno sodišče zavrglo (prvi odstavek 346. člena ZPP).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 4. 9. 2024Nazaj na vrh ↑