VSRS Sklep II DoR 202/2019
ECLI:SI:VSRS:2019:II.DOR.202.2019Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Predlog za dopustitev revizije je bil vložen prepozno.
Izrek
Predlog se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je delno ugodilo ugovoru in sklep o izvršbi razveljavilo ter predlog za izvršbo zavrnilo glede zakonskih zamudnih obresti od zneska 148,64 EUR od 16. 6. 2015 do 26. 6. 2015, zakonskih zamudnih obresti od zneska 321,30 EUR od 10. 12. 2015 do 15. 12. 2015, zakonskim zamudnih obresti od zneska 1.795,55 EUR od 11. 5. 2017 do 23. 6. 2017. V preostalem delu je ugovor zavrnilo. Odločilo je tudi, da je dolžnica dolžna upnici povrniti izvršilne stroške.
2Sodišče druge stopnje je pritožbo dolžnice zavrnilo.
3Zoper sklep sodišča druge stopnje je dolžnica vložila predlog za dopustitev revizije in predlagala dopustitev revizije glede treh pravnih vprašanj.
4Predlog je prepozen.
5Zakon o pravdnem postopku (v nadaljevanju ZPP) v prvem odstavku 367.b člena določa, da mora stranka predlog za dopustitev revizije podati v 30 dneh po vročitvi pravnomočne odločbe sodišča druge stopnje. Iz vročilnice izhaja, da je dolžnica sklep sodišča druge stopnje prejela 12. 3. 2019. Rok za vložitev predloga se je iztekel 11. 4. 2019. Ker je bil predlog za dopustitev revizije na pošto priporočeno oddan šele 15. 4. 2019, je prepozen. Zato ga je revizijsko sodišče zavrglo (377. člen v zvezi s prvim odstavkom 367.b člena ZPP).
Vir: Vrhovno sodišče Republike Slovenije · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 26. 6. 2019Nazaj na vrh ↑