VSL Sklep II Cp 40/2019
ECLI:SI:VSLJ:2019:II.CP.40.2019Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Ker tožnik tožbe ni popravil oziroma dopolnil v določenem roku, je odločitev sodišča prve stopnje, da se njegova vloga zavrže, pravilna.
Izrek
Pritožba se zavrne in se potrdi sklep sodišča prve stopnje.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je z izpodbijanim sklepom zavrglo tožbo tožeče stranke (tožnika) z dne 2. 10. 2018.
2Zoper sklep se pritožuje tožnik. Navaja, da je v sklepu razvidno, da je z dopolnitvijo dva dni zamudil. Sklep je prejel nekaj dni kasneje. Prišel je res takrat, kot je zapisalo sodišče, do tožnika je prišel z zamudo. Prosi, da sodišče to upošteva in določi sodnega izvedenca.
3Pritožba ni utemeljena.
4Sodišče prve stopnje je ugotovilo, da je bilo tožniku s sklepom Okrajnega sodišča v Ljubljani I R 1623/2018 z dne 2. 11. 2018 naloženo, da v roku 8 dni od prejema sklepa tožbo popravi oziroma dopolni tako, da kot toženo stranko označi osebo, ki bo imela sposobnost biti stranka, z opozorilom, da bo sodišče v nasprotnem primeru tožbo zavrglo. Navedeni sklep je bil tožniku vročen 8. 11. 2018, rok za dopolnitev oziroma popravo tožbe je potekel 16. 11. 2018. Tožnik dopolnitve do izteka roka sodišču ni dostavil, dostavil jo je 19. 11. 2018. Ker tožba ni bila dopolnjena v roku, postavljenem s strani sodišča, je sodišče tožbo zavrglo (četrti odstavek 108. člena Zakona o pravdnem postopku, ZPP).
5Tožnik v pritožbi navaja, da je sklep res prišel takrat, kot je to zapisalo sodišče. Navaja, da je sklep do njega prišel z zamudo, vendar te svoje trditve ne pojasni, niti zanjo ne predloži nobenega dokaza. Vročilnica je javna listina, ki dokazuje resničnost v njej navedenega. Iz vročilnice, pripete k list. št. 9, izhaja, da je tožnik sklep prejel 8. 11. 2018. Ker tožnik tožbe ni popravil oziroma dopolnil v določenem roku, je odločitev sodišča prve stopnje, da se njegova vloga zavrže, pravilna in skladna s četrtim odstavkom 108. člena ZPP. Sodišče druge stopnje je zato pritožbo zavrnilo in sklep sodišča prve stopnje potrdilo (2. točka 365. člena ZPP).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 11. 6. 2019Nazaj na vrh ↑