VSL Sklep II Cp 2286/2018
ECLI:SI:VSLJ:2018:II.CP.2286.2018Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Če bi rok, določen v sklepu sodišča, iztekel na soboto, ne more izteči prej, kot prvi naslednji delovni dan.
Izrek
Pritožbi se ugodi in se izpodbijani sklep razveljavi.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je zavrglo ugovor tožnika proti plačilnemu nalogu z 20. 7. 2018 2018.
2Tožnica v pravočasni pritožbi kot bistveno navaja, da ni res, da bi moral ugovor vložiti do 25. 8. 2018, saj je bila to sobota, torej je rok iztekel 27. 8. 2018. Predlaga razveljavitev sklepa.
3Pritožba je utemeljena.
4Pritožbeno sodišče soglaša s pritožnikovimi navedbami, da je bil njegov ugovor proti plačilnemu nalogu vložen pravočasno. Tožniku je bil plačilni nalog namreč vročen 17. 8. 2018, zato bi 8-dnevni rok res iztekel 25. 8., kot to ugotavlja sodišče prve stopnje, vendar pa, ker je bil ta dan sobota, rok ne more izteči prej, kot prvi naslednji delovni dan (četrti odstavek 111. člena ZPP), to pa je bilo v ponedeljek, 27. 8. 2018. Ker je tožnik ta dan ugovor vložil, kot potrjujejo podatki v spisu (potrdilo o oddaji priporočeno pošiljke, speto k list. št. 196 v spisu), je ugovor vložil pravočasno.
5Pritožbeno sodišče je zato pritožbi ugodilo in izpodbijani sklep razveljavilo (3. točka 365. člena ZPP).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 7. 2. 2019Nazaj na vrh ↑