VSL sklep II Cp 681/2012
ECLI:SI:VSLJ:2013:II.CP.681.2012Področje: civilno procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–4▾
Jedro povzetek sodišča
Obvestilo, v katerem je bilo navedeno, kje je pisanje in rok 15 dni, v katerem ga naslovnik mora dvigniti, je bilo puščeno v hišnem predalčniku dne 17. 8. 2012. Od tega dne je tekel 8-dnevni rok za pritožbo zoper sodbo in je potekel 9. 9. 2012. Ker je bila na ta dan nedelja, je rok potekel naslednjega dne, to je 10. 9. 2012. Toženec je vložil pritožbo dne 11. 9. 2012, kar je prepozno.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
1Sodišče prve stopnje je z napadeno sodbo sklep o izvršbi Okrajnega sodišča v Ljubljani opr.št. VL 79039/2008 z dne 9. 10. 2008 vzdržalo v celoti v veljavi v I. in III. odstavku izreka sklepa.
2Zoper sodbo se je pritožil toženec.
3Pritožba je prepozna.
4Tožencu je bila sodba vročena po fikciji (142. člen ZPP). Iz obvestila o opravljeni vročitvi (obvestilo pripeto k list.št. 67) izhaja, da je bilo obvestilo, v katerem je bilo navedeno, kje je pisanje in rok 15 dni, v katerem ga naslovnik mora dvigniti, puščeno v hišnem predalčniku dne 17. 8. 2012. Od tega dne je tekel 8-dnevni rok za pritožbo zoper sodbo in je potekel 9. 9. 2012. Ker je bila na ta dan nedelja, je rok potekel naslednjega dne, to je 10. 9. 2012. Toženec je vložil pritožbo dne 11. 9. 2012, kar je razvidno iz potrdila P. S. (potrdilo pripeto k list. št. 73). Pritožba je bila po povedanem vložena prepozno, zato jo je pritožbeno sodišče zavrglo (prvi in drugi odstavek 343. člena ZPP).
Vir: Višje sodišče v Ljubljani · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 12. 9. 2013Nazaj na vrh ↑