VSC Sklep I Kp 68115/2021
ECLI:SI:VSCE:2022:I.KP.68115.2021.1Področje: kazensko procesno pravo
Vsebina: Jedro · Izrek · Obrazložitev 1–5▾
Jedro povzetek sodišča
Pritožbeno izpodbijani sklep je bil obdolžencu vročen dne 7. 1. 2022, zagovorniku pa dne 11. 1. 2022. Tridnevni pritožbeni rok je tako, glede na zadnjo vročitev, iztekel v petek 14. 1. 2022. Zagovornik je tega dne sicer vložil pritožbo tako, da jo je oddal na pošto, vendar pošiljke na sodišče ni posredoval kot priporočene pošiljke. Pritožba je na sodišče tako prispela v ponedeljek 17. 1. 2022 in šteje se, da je bila tega dne tudi vložena, pač glede na to, da ni bila poslana kot priporočena pošiljka. Dne 17. 1. 2022 vložena pritožba pa je glede na to, da je pritožbeni rok iztekel dne 14. 1. 2022, bila vložena prepozno.
Izrek
Pritožba se zavrže.
Obrazložitev
1S pritožbeno izpodbijanim sklepom je sodišče prve stopnje zoper obdolženca za dva meseca podaljšalo pripor iz pripornega razloga ponovitvene nevarnosti po 3. točki prvega odstavka 201. člena Zakona o kazenskem postopku (v nadaljevanju ZKP), to je vključno do 10. 3. 2022 do 17.40 ure.
2Zoper sklep se je pritožil obdolženčev zagovornik. Meni, da podaljšanje pripora ni na mestu, saj do so bili priskrbljeni vsi potrebni dokazi tekom preiskave, meni pa tudi, da pri obdolžencu ponovitvena nevarnost ni izkazana.
3Pritožba je bila vložena prepozno, zato jo je bilo treba zavreči.
4Pritožbeno izpodbijani sklep je bil obdolžencu vročen dne 7. 1. 2022, zagovorniku pa dne 11. 1. 2022. Tridnevni pritožbeni rok je tako, glede na zadnjo vročitev, iztekel v petek 14. 1. 2022. Zagovornik je tega dne sicer vložil pritožbo tako, da jo je oddal na pošto, vendar pošiljke na sodišče ni posredoval kot priporočene pošiljke. Pritožba je na sodišče tako prispela v ponedeljek 17. 1. 2022 in šteje se, da je bila tega dne tudi vložena, pač glede na to, da ni bila poslana kot priporočena pošiljka. Dne 17. 1. 2022 vložena pritožba pa je glede na to, da je pritožbeni rok iztekel dne 14. 1. 2022, bila vložena prepozno in kot takšno jo je moralo zavreči pritožbeno sodišče, skladno z določilom tretjega odstavka 402. člena ZKP, ker takšnega sklepa ni izdalo že sodišče prve stopnje.
5Odločitev pritožbenega sodišča torej temelji na določilu tretjega odstavka 402. člena ZKP.
Vir: Višje sodišče v Celju · sodnapraksa.si ↗ · CC BY 4.0 · prevzeto 20. 5. 2022Nazaj na vrh ↑